Falconry re-enactment shows

option A

sokolnictví1 falconer
4 birds
flight shows: 20 minutes
price: 360€ (without VAT) + travel costs

option B

dravci sokolnictví2 falconers
8 birds
flight shows: 30 minutes
price: 440€ (without VAT) + travel costs

option C

sokolnictví1 horseback falconer + 1 walking falconer
8 birds
flight shows: 40 minutes
price: 640€ (without VAT) + travel costs

option D

sokolnictví koně2 horseback falconers + 1 walking falconer
8 birds
flight shows: 45 minutes
price: 800€ (without VAT) + travel costs

Travel costs

sokolnictví koně 0,75€/km

Re-enactment seasons options

Gothic era renaissance era baroque era Russia and far east

Informations and technical requirements for the shows

  • Our costume offer is for gothic/renaissance/baroque periods.
  • A 2 hrs break is needed between the shows, if more shows are required.
  • The best terrain is a grassy/soft surface, a space of 25×35 meters (for option A, B 10×20 meters).
  • An access to water for birds and horses.
  • Power socket of 220V for sound system.
  • Park place nearby the show arena.

Also please take into account the flying space for the birds – glassy buildings, high voltage lines, wired fences are not ideal.

Dravci

Orel stepní (Aquila nipalensis)

orel stepní falconiaStředně velký orel, obývající asijské stepi a a frické savany, s rozpětím křídel 165-190 cm, dorůstá délky 62-74 cm, váží 1,5-3,5 kg. Vyskytuje se ve dvou barevných variacích – tmavohnědé a světlehnědé. Loví menší savce, ptáky a také hmyz a termity. Snáší 1-3 vejce, na kterých se oba rodiče střídají v sezení 45 dnů, mládě pak zůstává v hnízdě 55 dnů. Orel stepní se dožívá věku 50-60 let.

Káně lesní (Buteo buteo)

káně lesní falconiaZnámá také pod starším názvem Káně myšilov, je středně velký druh z čeledi jestřábovitých. Jeden z našich nejběžnějších dravců žijící po celé Evropě a v Asii. Zbarvení má velice variabilní. Typickými znaky jsou dlouhá široká křídla a krátký hustě pruhovaný ocas, které mu umožňují využívat vítr pro dlouhá kroužení. Dorůstá 50-57 cm, v rozpětí křídel měří 113-130 cm a váží 775-975 kg. Loví především drobné hlodavce, hmyz a také plazy a žížaly, často se živí i mršinami nebo kořistí jiných dravců a šelem. Tito ptáci jsou v ČR chráněni zákonem.

Orel skalní (Aquila chrysaetos)

orel skalní falconiaJeden z největších terestricky žijících orlů na severní polokouli a hned po orlovi mořském největší dravec žijící v České republice. Má velice impozantní vzhled, dlouhá a široká křídla mu umožňují nejen dlouhé kroužení, ale i rychlý a obratný let. Orel sklaní je silný a odvážný dravec, schopný ulovit i velikou kořist až do velikosti srnčí zvěře. Délka těla je 80-90 cm, rozpětí křídel 95-220 cm, a hmotnost 2,8-4,5 kg. Patří mezi ceněné sokolnické dravce, pro své lovecké schopnosti i vztah k sokolníkovi. Je rovněž dravcem podléhajícím nejpřísnější kontrole.

Výr velký (Bubo bubo)

výr velký falconiaNoční pták z čeledi puštíkovití. Je největší žijící sovou, často je mu přezdíváno král noci. Výr je celý světle a tmavo hnědý s černými znaky, nejnápadnější jsou na něm veliké žluto až ohnivě oranžové oči. Výři jsou výbornými lovci, a nyní je můžeme více vídat poblíž měst, neboť jejich častou kořistí jsou potkani, kočky apod. Délka těla se u dospělce pohybuje obvykle mezi 60–70 cm, rozpětí křídel okolo 170 cm a hmotnost obvykle mezi 1800–3000 g, obzvlášť velcí jedinci však dosahují až hmotnosti přes 4 kg. Jsou to chránění živočichové a jejich držení podléhá evidenci.

Raroh jižní (Falco biarmicus)

raroh jižní falconiaJe velký dravý pták žijící v Africe, jihovýchodní Evropě a Asii. Dorůstá 43 – 50 cm a v rozpětí křídel měří 95 – 105 cm.

Raroh velký (Falco cherrug)

Raroh velkýDravec, často používaný v sokolnictví, je rozšířený od střední Evropy do centrální Asie.
Tzv. sokolí vous, skvrnu pod okem, má pouze naznačenou. Typickými znaky jsou dlouhá úzká křídla a delší ocas s okrouhlými bílými skvrnami, které mu umožňují i lov na zemi. Je velmi rychlým a obratným lovcem.Loví kořist v letu i na zemi, hlodavce,
především sysly.Hnízdí na skalách i na stromech.
Snáší 2- 3 vejce, na kterých sedí cca 30 dní. Mláďata vylétají po 45-50 dnech. Dospělosti dosahuje ve 2-3 letech.

Lovecký sokol (Falco rusticolus)

Sokol lovecký je velmi vzácný ohrožený druh, považován u sokolníků za krále všech sokolnicky vedených dravců. Domovinou mu jsou severské oblasti odlehlých lesů a tundry. Čím severněji se nachází, tím je jeho zbarvení světlejší až čistě bílé. Tato poslední forma zabarvení je nejvzácnější, u sokolníků nejcennější pro jeho nejlepší letecké i lovecké schopnosti. Dodnes je například v arabských státech u šejků nadřazován nad vše ostatní, manželky nevyjímaje.

Jestřáb lesní (Accipiter gentilis)

Jestřáb lesníTento dravec má šedohnědý až modrošedý hřbet, bílé břicho s jemným černým proužkováním a typickou oranžovou až červenou duhovku. Krátká zakulacená křídla a dlouhý ocas mu umožňují rychlé manévrování a prudké otočky. Samice jestřába dosahuje přibližně velikosti káně, samec je pak o třetinu menší. Jeho potrava se skládá převážně z ptáků a drobných savců, například hlodavců. V ČR hnízdí na celém území, avšak celková početnost se i přes zákonnou ochranu nadále snižuje.