cz

Kniha o sokolnictví

 loading Paper background
MENU
cz

V roce 1969 se hraběti Zdeňku Sternbergovi podařilo z exilu vydat jedinečnou knihu Sokolnictví. Do té doby u nás žádná kniha s podobným tématem neexistovala a troufáme si tvrdit, že doposud ani žádná lepší nevznikla. A proto je pochopitelné, že se hraběti Sternbergovi podařilo vytvořit knihu, jenž patří do knihovny každého (nejen) českého sokolníka a milovníka přírody.
Je nám velikou ctí, že tuto “bibli českého sokolnictví” můžeme znovu vydat právě my. Rozšíření knihy obsahuje přepsaný rozhovor se Zdeňkem Sternbergem, několik článků s fotografiemi z různých sokolnických oblastí od aktivních sokolníků a tzv. “Síň slávy” v níž jsou uvedeni všichni sokolníci, kteří se za posledních 50 let existence českého klubu sokolníků zasloužili o zachování této krásné tradice lovu.

Křest knihy proběhl při příležitosti oslav zapsání českého sokolnictví na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO, které se konalo 16. listopadu 2020 v Mezinárodní den sokolnictví v Sokolnickém muzeu na Pražském hradě. Možnost zakoupit tuto knihu je v současnosti přes objednávku na http://dmo.posazavi.com/cz/Shop.aspx , kde pro Vás knihu zarezervují a v nejbližším možném termínu zašlou. Kniha se začne rozesílat 16. prosince a bude stát 500 Kč (dotovaná cena).

Na následujících fotografiích hrabě Zdeněk Sternberg během rozhovoru pro úvod knihy

Fotografie ze slavnostního křtu 16. 11. 2020

Několik ukázek z knihy